دفاع مقدس فقط یک هفته نبود

تصمیم داشتم برای هفته دفاع مقدس چند تایی پست جدید بذارم ولی دیدم رسانه های محترم کشورمون بخصوص صدا و سیما از 24 ساعت شبانه روز 25 ساعت برنامه هایی درباره دفاع مقدس گذاشته و هر ساله تمام کم و کاستیها را در این یک هفته جبران میکند.خدا اجرشون بده.والا
فکر امثال منو نمیکنند که چطور باید برای یکی مثل پارسا (که در طول چند روز با حجم نسبتا بالای انواع فیلمهای تکراری و به ندرت غیر تکراری مواجه میشه)توضیح بدم که چرا اون یکی ,این یکی رو میکشه؟چرا دشمنا اومدن؟چرا اینا همش دارند همدیگه رو میکشند؟ اصلا خودمم میپرسم چرا تو این یک هفته هرچی فیلم جنگی تکراریه پخش میشه؟حالا اگر حاتمی کیا فعلا فیلم جنگی نمیسازه کس دیگه ای نیست بسازه؟اگر رسول ملاقلی پور عزیز به رحمت خدا رفت کس دیگه ای نیست راهشو ادامه بده ؟کسی پیدا نمیشه که به جای ساختن فیلمی که بازیگر مرد رزمندش حداقل توی فیلم زیر ابروش گرفته نباشه و بعد از یک جنگ و درگیری لباسش تابلو نباشه که تازه از اتوشویی اومده, فیلم دیگه ای بسازه؟
ریاست محترم صدا و سیما ,دست اندرکاران محترم سینمای دفاع مقدس , مستندسازان گرامی ,با عرض سلام و خسته نباشید به استحضار میرساند :
دفاع مقدس فقط یک هفته نبود.
8 سال دفاع مقدس که هر سال 365 روز و هر روز 24 ساعت و هر ساعت 60 دقیقه و هر دقیقه 60 ثانیه بود که هر ثانیه و هر لحظه آن هزاران حرف ناگفته دارد.یادش بخیر برنامه روایت فتح که برای بچه های دهه 60 و تا حدودی 70  چیزهایی از جنگ  گفته بود.خدا رحمت کند شهید آوینی را.
در عصری که بچه ها بیشترین تاثیر را از تلویزیون و برنامه های آن میگیرند فرزند من فقط در  همان یک هفته دفاع مقدس شاهد چندین و چند برنامه بعضا تکراریست.
مسئولین محترم ,فرزند من چگونه باید با اسطوره های 8 سال دفاع مقدس آشنا شود؟چگونه باید پاسخگو باشد اگر احمقی دیگر جنگ 8 ساله ما را به برادرکشی تعبیر کرد؟پدر و مادر تا حدی میتوانند این وظیفه را انجام دهند ولی به هیچ عنوان کافی نیست.
جناب آقای ضرغامی و دست اندرکاران سینمای  دفاع مقدس ,فرزند خردسال من چگونه باید تمایز قائل شود بین همت و باکری ای که همرزمانم میگویند و همت و باکری ای که بعضی دیگر میگویند.فرزند خردسال من از کجا بداند که متوسلیان کسیت که هنوز منتظریم بازگردد؟حسن باقری کیست؟خرازی کیست؟جهان آرا کیست؟علم الهدی کیست؟زین الدین کیست؟چه شد که چمران آمریکا را با تمام امکاناتش رها کرد و رسید به دهلاویه؟چه شد که طلاییه  شد طلاییه و حقیری مثل من آرزوی دیدن دوباره آن را دارد؟سه راه شهادت کجاست؟هفت تپه کجاست؟فکه کجاست؟چه شد که ماندگار شد؟پادگان دوکوهه کجاست؟شلمچه کجاست که میگویند بوی فاطمه(س) میدهد؟دزفول چگونه شد پایتخت مقاومت؟سوسنگرد کجاست؟خرمشهر چرا شد خونین شهر؟چرا امام فرمود:خرمشهر را خدا آزاد کرد؟ شکستن حصر آبادان یعنی چه؟وقتی میگویند زیر توپ و تانک و موشک شهر رو خالی نکردن یعنی چه؟خمسه خمسه چیه؟مقاومت یعنی چه؟جنگ تانک و تن یعنی چه؟میدان مین کجاست؟تله انفجاری یعنی چه؟چرا چفیه اینقدر مقدسه؟چرا رهبرمون که جانم به فدایش همیشه چفیه ای بر شانه دارد؟
با دست خود عزیزان را به خاک سپردن یعنی چه؟چطور شد که سردار شهید لشکری سید الاسرا نام گرفت؟گاز خردل چیه؟چه کار میکند؟مجروح شیمیایی کیه؟چرا با وحود این همه اکسیژن در فضا نفس کشیدن برایش دشوار است؟مجروح اعصاب و روان کیه؟الان کجاست؟چه کار میکند؟چطور زندگی میکند؟جای سردار سعید قاسمی چرا در هیچکدام از برنامه هایتان نیست؟
فرزند من چگونه و از کجا باید بداند که چشم انتظاری و قانع شدن به تکه ای استخوان از  قد رشید عزیزی یعنی چه؟فرزند من چگونه بداند خبر شهادت تازه داماد رو به تازه عروس دادن یعنی چه؟خبر یتیم شدن فرزندی رو قبل از تولدش به مادرش دادن یعنی چه؟حسرت گفتن بابا و آغوش گرم پدر در طول زندگی یعنی چه؟جای خالی پدر یعنی چه؟بی پدر بزرگ کردن فرزند با هزاران طعن و کنایه یعنی چه؟چرا مادری بعد از شنیدن خبر شهادت فرزندانش میگوید: اگر باز هم پسری داشتم راهی جبهه اش میکردم؟داغ فرزند یعنی چه؟اینکه در قرآن آمده شهیدان زنده اند یعنی چه؟چرا بعد از آزادی خرمشهر جنگ تمام نشد؟
فرزند من چگونه باید هزاران هزاران هزاران هزاران....موارد از جنگ و دفاع مقدس و 8 سال با تمام دنیا جنگیدن را بداند؟من به عنوان یک مادر میتوانم تا حدودی برای فرزندم توضیح بدهم که چرا مثلا پدربزرگ محمدحسام شهید شده؟چرا رفته با دشمنا بجنگه؟چرا مادر محمد حسام هنوز حسرت پدر دارد؟
اما این اصلا برای ذهن پویا و پر از سوال فرزند من کافی نیست.تنها گفتن و شنیدن از زبان مادر و پدرکافی نیست.فرزند من باید در قاب تلویزیون برنامه های غیر کلیشه ای که دچار شعار زدگی نشده باشند رو ببیند.اصلا خود من چی؟من هم باید ببینم تا در هیاهوی روزمرگی و مادیگری بتوانم خودم را بازیابم.بعضی دیگر هم باید ببینند تا به یاد بیاورند روزهای گذشته را,چه بودند و چه شدند.
من به عنوان یک مادر در کنار اینچنین برنامه هایی میتوانم به فرزندم بیاموزم که چگونه تمایز قائل شود بین کارتهایی که بنیاد شهید صادر میکند.میتوانم به فرزندم بیاموزم که به ریاست محترم بنیاد شهید بگوید:شما گفتی و ما هم باور کردیم که کارتی صادر نشده و قرار نبود خیابانی به اسم بعضیها بشه.

آری,دفاع مقدس فقط یک هفته نبود که هرچه برنامه آرشیوی و غیر آرشیوی داریم در طول این یک هفته پخش کنیم و باقی سال را در انتظار روزهای پایانی شهریور بمانیم که در خاطره ها زنده کنیم یاد شهیدان خدایی را.

 
 آخرین دست نوشته شهید احمدرضا احدی رتبه اول کنکور پزشکی سال 1364 است که تنها ساعتی قبل از شهادت به رشته تحریر در آمده است .


چه کسی می تواند این معادله را حل کند؟؟

چه کسی می داند فرود یک خمپاره قلب چند نفر را می درد؟

چه کسی می داند جنگ یعنی سوختن، یعنی آتش، یعنی گریز به هر جا ،به هر جا که اینجا نباشد، یعنی اضطراب که کودکم کجاست ؟ جوانم چه می کند؟دخترم چه شد ؟

به راستی ما کجای این سوال ها و جواب ها قرار گرفته ایم ؟

کدام دختر دانشجویی که حتی حوصله ندارد عکس های جنگ را ببیند و اخبار آن را بشنود ، از قصه دختران معصوم سوسنگرد با خبر است ؟

آن مظاهر شرم و حیا را چه کسی یاد می کند که بی شرمان دامنشان را آلوده کردند و زنده زنده به رسم اجدادشان به گور سپردند.

کدام پسر دانشجویی می داند هویزه کجاست ؟ چه کسی در هویزه جنگیده ؟

کشته شده و در آنجا دفن گردیده ؟ چه کسی است که معنی این جمله را درک کند:

"نبرد تن و تانک؟!" اصلا چه کسی می داند تانک چیست ؟

چگونه سر ۱۲۰ دانشجوی مبارز و مظلوم زیر شنی های تانک له می شود ؟

آیا می توانید این مسئله را حل کنید ؟

گلوله ای از لوله دوشکا با سرعت اولیه ی خود از فاصله هزار متری شلیک می شود و در مبدا به حلقومی اصابت نموده و آن را سوارخ کرده وگذر می کند ، حالا معلوم نمایید سر کجا افتاده است ؟ کدام گریبان پاره می شود ؟

کدام کودک در انزوا وخلوت اشک می ریزد؟

وکدام کدام....؟ توانستید؟؟ اگر نمی توانید،این مسئله را با کمی دقت بیشتر حل کنید:

هواپیمایی با یک ونیم برابر سرعت صوت از ارتفاع ده متری سطح زمین ، ماشین لندکروزی که با سرعت در جاده مهران-دهلران حرکت می نماید،مورد اصابت موشک قرار می دهد، اگر از مقاومت هوا صرف نظر شود. معلوم کنید کدام تن می سوزد؟کدام سر می پرد ؟

چگونه باید اجساد را از درون این آهن پاره له شده بیرون کشید ؟

چگونه باید آنها را غسل داد ؟چگونه بخندیم و نگاه آن عزیزان را فراموش کنیم؟

چگونه می توانیم در شهرمان بمانیم وفقط درس بخوانیم .

چگونه می توانیم درها را به روی خود ببندیم و چون موش در انبار کلمات کهنه کتاب لانه بگیریم ؟

کدام مسئله را حل می کنی؟ برای کدام امتحان درس می خوانی؟ به چه امید نفس می کشی ؟

کیف و کلاسورت را از چه پر می کنی؟

از خیال ، از کتاب ، از لقب شامخ دکتر یا از آدامسی که هر روز مادرت در کیفت می گذارد ؟

کدام اضطراب جانت را می خورد ؟ دیر رسیدن به اتوبوس ، دیر رسیدن سر کلاس، نمره گرفتن؟

دلت را به چه چیز بسته ای؟ به مدرک ، به ماشین ، به قبول شدن در حوزه فوق دکترا؟

"صفایی ندارد ارسطو شدن،خوشا پر کشیدن ،پرستو شدن"

آی پسرک دانشجو ، به تو چه مربوط است که خانواده ای در همسایگی تو داغدار شده است ؟

جوانی به خاک افتاده است؟

آی دخترک دانشجو ، به تو چه مربوط است که دختران سوسنگرد به اشک نشانده اند ؟

و آنان را زنده به گور کردند ؟هیچ می دانستی؟ حتما نه!...

هیچ آیا آنجا که کارون و دجله و فرات بهم گره می ورد ، به دنبال آب گشته ای تا اندکی زبان خشکیده کودکی را تر کنی و آنگاه که قطه ای نم یافتی با امید های فراوان به بالین آن کودک رفتی تا سیرابش کنی اما دیدی که کودک دیگر آب نمی خورد!!

اما تو اگر قاسم نیستی ، اگرعلی اکبرنیستی ، اگر جعفر و عبدالله نیستی ، لااقل حرمله مباش !

که خدا هدیه حسین را پذیرفت و خون علی اکبر و علی اصغر را به زمین پس نداد.

من نمی دانم که فردای قیامت این خون با حرمله چه خواهد کرد
__._,_.___


پیام مهم ولی امر مسلمین جهان به امت بزرگ اسلام در پی اهانت نفرت انگیز به قرآن شریف در آمریکا

بسم الله الرحمن الرحیم
قال الله العزیز الحکیم: انا نحن نزلنا الذکر و انا له لحافظون
ملت عزیز ایران ـ امت بزرگ اسلام!
اهانت جنون آمیز و نفرت انگیز و مُشمئز کننده به قرآن مجید در کشور آمریکا که در سایه ی امنیت پلیسی آن کشور اتفاق افتاد حادثه ی تلخ و بزرگی است که نمیتوان آن را تنها در حدّ یک حرکت ابلهانه از سوی چند عنصر بی ارزش و مزدور به حساب آورد. این یک اقدام محاسبه شده از سوی مراکزی است که از سال ها پیش به این طرف، سیاست اسلام هراسی و اسلام ستیزی را در دستور کار خود قرار داده و با صدها شیوه و هزاران ابزار تبلیغاتی و عملیاتی، به مبارزه با اسلام و قرآن پرداخته اند. این حلقه ی دیگری از زنجیره ی ننگینی است که با خیانت سلمان رشدی مرتد آغاز شد و با حرکت کاریکاتوریست خبیث دانمارکی و دهها فیلم ضد اسلام ساخته شده در هالیوود ادامه یافت و اکنون به این نمایش نفرت انگیز رسیده است. پشت صحنه ی این حرکات شرارتبار چیست و کیست؟
مطالعه ی این روند شرارت که در این سالها با عملیات جنایتبار در افغانستان و عراق و فلسطین و لبنان و پاکستان همراه بود، تردیدی باقی نمیگذارد که طرّاحی و اتاق فرمان آن در دستان سران نظام سلطه و اتاق فکرهای صهیونیستی است که از بیشترین نفوذ بر دولت آمریکا و سازمانهای امنیتی و نظامی آن و نیز بر دولت انگلیس و برخی دولتهای اروپائی برخوردارند. اینها همان کسانی اند که پژوهشهای حقیقت یاب مستقل روز به روز بیشتر انگشت اتهام در ماجرای حمله به برجها در 11 سپتامبر را به سوی آنان متوجه میکنند. آن ماجرا بهانه ی حمله به افغانستان و عراق را به رئیس جمهور جنایتکار وقت آمریکا داد و او اِعلان جنگ صلیبی کرد و همان شخص بنابر گزارشها، دیروز اعلام کرده است که این جنگ صلیبی با ورود کلیسا به صحنه، کامل شد.
هدف از اقدام نفرت انگیز اخیر آن است که از سوئی مقابله با اسلام و مسلمانان در جامعه ی مسیحی به سطوح همگانی مردم کشیده شود و با دخالت کلیسا و کشیش، رنگ مذهبی گرفته و پشتوانه ئی از تعصبات و تعلقات دینی بیابد، و از سوی دیگر ملتهای مسلمان را که از این جسارت بزرگ به خشم آمده و جریحه دار میشوند از مسائل و تحولات دنیای اسلام و خاورمیانه غافل سازد.
این اقدام کینه توزانه، نه آغاز یک جریان، بلکه یک مرحله از روند طولانی مدتِ اسلام ستیزی به سرکردگی صهیونیسم و رژیم آمریکا است. اینک همه ی سران استکبار و ائمة الکفر در برابر اسلام قرار گرفته اند. اسلام، دین آزادی و معنویت انسان، و قرآن کتاب رحمت و حِکمت و عدالت است؛ وظیفه ی همه ی آزادیخواهان جهان و همه ی ادیان ابراهیمی است که در کنار مسلمانان با سیاست پلید اسلام ستیزی با این شیوه های نفرتبار مقابله کنند. سران رژیم آمریکا نمیتوانند با سخنان فریبنده و میان تهی، خود را از اتهام همراهی با این پدیده ی زشت تبرئه کنند. سالهاست که مقدسات و همه ی حقوق و حرمت میلیونها مسلمان مظلوم در افغانستان و پاکستان، در عراق و لبنان و فلسطین زیر پا گذاشته شده است. صدها هزار کشته، دهها هزار زن و مرد اسیر و زیر شکنجه، هزاران کودک و زن ربوده شده و میلیونها معلول و آواره و بی خانمان، قربانی چه چیزی شده اند؟ و با همه ی این مظلومیتها، چرا در رسانه های جهانی غرب، مسلمانان را مظهر خشونت و قرآن و اسلام را خطری برای بشریت وانمود میکنند؟ چه کسی باور میکند که این توطئه ی گسترده بدون کمک و دخالت حلقه های صهیونیستیِ درونِ دولت آمریکا ممکن و عملی است؟!
برادران و خواهران مسلمان در ایران و سراسر جهان!
لازم میدانم این چند نکته را به همه متذکر گردم:
اولاً: این حادثه و حوادث پیش از آن به روشنی نشان میدهد که آنچه امروز آماج حمله ی نظام استکبار جهانی است، اصل اسلام عزیز و قرآن مجید است؛ صراحتِ مستکبران در دشمنی با جمهوری اسلامی ناشی از صراحت ایران اسلامی در مقابله با استکبار است و تظاهر آنان به دشمن نبودن با اسلام و دیگر مسلمانان، دروغی بزرگ و فریبی شیطانی است. آنان با اسلام و هر آنکس که بدان پایبند است و هر آنچه نشانه ی مسلمانی است دشمن اند.
ثانیاً: این سلسله ی کینه توزیها با اسلام و مسلمین، ناشی از آن است که از چند دهه پیش تاکنون نور اسلام از همیشه تابنده تر و نفوذ آن در دلها در جهان اسلام و حتی در غرب از همیشه بیشتر شده است. ناشی از آن است که اُمت اسلام از همیشه بیدارتر شده و ملتهای مسلمان اراده کرده اند زنجیرهای دو قرن استعمار و تجاوز مستکبران را پاره کنند. حادثه ی اهانت به قرآن و پیامبر  عظیم الشأن صلی اله علیه و آله، با همه ی تلخی، در دل خود حامل بشارتی بزرگ است. خورشید پر فروغ قرآن روزبروز بلندتر و درخشنده تر خواهد شد.
ثالثاً: همه باید بدانیم که حادثه ی اخیر ربطی به کلیسا و مسیحیت ندارد و حرکات عروسکی چند کشیش ابله و مزدور را نباید به پای مسیحیان و مردان دینی آنان نوشت. ما مسلمانان هرگز به عمل مشابهی در مورد مقدسات ادیان دیگر دست نخواهیم زد. نزاع میان مسلمان و مسیحی در سطح عمومی،  خواسته ی دشمنان و طراحان این نمایش دیوانه وار است و درس قرآن به ما، در نقطه ی مقابل آن قرار دارد.
و رابعاً: طرف مطالبه ی  همه ی مسلمانان، امروز دولت آمریکا و سیاستمدارن آنند. آنها اگر در ادعای دخالت نداشتن خود صادقند باید عوامل اصلی این جنایت بزرگ و بازیگران میدانی آن را که دل یک و نیم میلیارد مسلمان را به درد آورده اند، به گونه ئی شایسته به مجازات برسانند.
و السلام علی عباد اله الصالحین
سیّدعلی خامنه ای
22/شهریور/1389


                      عزای تخریب بقیع

 

۸۶سال است که بقعه ی آسمانی بقیع تخریب شده
اکنون در آستانه جمعه ۸ شوال ،  هشتاد و هفتمین سالروز این جنایت  ، به یاری خدای متعال  همه ی ما جوانان شیعه با شرکت در طرح “عزای تخریب بقیع “  هر کدام سهمی را در رمی جمرات وهابیت ایفا کنیم و همانند منازل تمام علما در قم پرچم عزا بر سر در سنگر مجازی خود قرار می دهیم و به عزاداری برای غربت بقیع می پردازیم .

دوستان وبلاگ نویس ارزشی برای دریافت اطلاعات بیشتر و پرچم های عزای غربت بقیع

 به این آدرس مراجعه کنید

 


الله اکبر    الله اکبر     لا اله الا الله و الله اکبر     الله اکبر     ولله الحمد     الله اکبر     علی ما هدانا

اللّهُمَّ أَهْلَ الْكِبْریاءِ وَالْعَظَمةِ وَ أهْلَ الجُودِ وَالجَبَرُوتِ وَ أهْلَ العَفْو وَالرَّحْمَةِ وَ أهْلَ التَقّوىٰ وَالمَغْفِرَة، أسْئَلُكَ بَحَقِّ هدا الْیوَمِ الّذی جَعَلْتَهُ لِلمُسْلِمینَ عیداً وَ لِمُحَمّدٍ صَلّىٰاللهُ عَلیْه وَ آلِهِ ذُخْراً وَ شَرَفاَ وَ مَزیداً، أن تُصَلّی عَلىٰ مُحَمّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ أنْ تُدْخِلنی فی كُلِّ خَیْرٍ أدْخَلْتَ فیهِ مُحَمَّداً وَ آلَ مُحَمَّد وَ أنْ تُخْرِجَنی مِنْ كُلِّ سُوءٍ أخْرَجْتَ مِنْهُ مُحَمَّداً وَ آل مُحَمَّدٍ، صَلَوٰاتُكَ عَلَیُهِ وَ عَلَیْهِمْ، اللّهُمَّ إنی أسْئَلَكَ خَیرَ مٰا سَئَلَكَ مِنْهُ عِبادُكَ الصّٰالِحُونَ وَاعُوذُ بِكَ مِمّا اسْتَعاذَ عِبادُكَ الْمُخْلِصوُنَ
همه پیوندها
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو