به جای گرفتن ابرو,چشم را کور نکنید!
حکایت این ضرب المثل شاید حکایت بعضی هاست که این روزها به اسم دفاع از ولایت,با تیشه افتاده اند به جان ولایت.
حکایت  جریانی هست که نوای ولایتمداریشان گوش فلک را کر کرده ولی وقتی پای عمل وسط می آید,لنگ میزنند
اینکه داد و فریاد راه بیندازی که "ایهاالناس! آقامون مظلومه.ایهاالناس! آقامون فرموده این عمار؟ "هنر نیست.
هنر ولایتمداری زمانی است  که وقتی آقا بهت میگه اگه به خیال خود تصور کردی که این کار مصلحته ,نباید دهان و قلمت رو آزاد بذاری که سخنان نامربوط و توهین تراوش کنه,سرلوحه قرار بدی و بگی چشم آقا جون!غلط کردم.دیگه تکرار نمیشه.
والله,این پارسای 4-5 ساله من هم میفهمه که نباید یک اشتباه رو چند بار تکرار کرد.میفهمه وقتی میگه مامان جون!قول میدم حرفت رو گوش کنم.دیگه کار بدش رو تکرار نکنه.از فرزند برای مادر عزیزتر هست؟ولی وقتی پارسای من کار بدی میکنه ممکنه بزنم تو دهنش.باهاش دعوا کنم.تنبیهش کنم.
روزی که فیلم توهین شخصیتی مثل سعید تاجیک به اون فتنه گر پخش شد,هنر این بود که بایستیم پای عقاید و آموزه های دینمان ,نه اینکه جانانه بایستیم به دفاع از صحبت های مطرح شده در فیلم مذکور.حتی اگر آن شخص,نویسنده کتاب جنگ دوست داشتنی من باشد.
اینجاست که فرق بین مرام و مسلک حزب اللهی با مرام و مسلک غیر حزب اللهی نمود پیدا میکند.باید گوش تاجیک رو میپیچاندیم تا عبرتی شود برای سایرین.نه اینکه با دفاع های بی مورد و قربان صدقه رفتن های نابجا,آنچنان ایشون و جریانات اینچنین دور بردارند که مصاحبه اخیر تاجیک و بعضی حرفهای سعید حدادیان مایه تاسف شود.
کجایید رفقایی که ادعای عمار بودنتان گوش فلک را کر کرده؟ این گوی و این میدان!
دسته گل سعید تاجیک و سعید حدادیان رو چطور میخواهید از آب پس بگیرید؟
دوباره قصه مالک و بازگشتن از خیمه معاویه را علم نکنید,مالک یکبار به در خیمه معاویه رسید و به امر حضرت بازگشت,در حالی که کاری بر خلاف امر مولا انجام نداده بود.اما شماها چه؟
چند بار قرار است به قول خودتان به در خیمه معاویه برسید و برگردید؟در حالی که کارتان خلاف امر مولاست.
جناب عمارپندارهای امروز!علی زمان!فرموده:


"واقعاً یکى از چیزهائى که ما همه‌مان [باید توجه کنیم]، به مردم هم باید بگوئیم، یاد بدهیم که توجه بکنند این است که: به صرف توهم این که حالا این کار مصلحت دارد، دستشان را، یا قلمشان را، یا وبلاگشان را آزاد نکنند که هر چه به دهنشان آمد، آن را بگویند؛ اینجور نیست

از جوانها میخواهم که نگذارند این فضاى غیبت و تهمت و فحاشى و هتاکى و شکستن حرمتها ادامه پیدا کند."

 

خواهش میکنم,خواهش میکنم,خواهش میکنم به اسم دفاع ,خون به دل مولا نکنید.
بیش از این با حرکات و گفتارهای بی شرمانه خود را مضحکه قرار ندهید.


کلی عکس از سفره هفت سین گرفته بودم ولی حواسم نبود تو آینه رو هم نگاه کنم که ببینم خودم توش هستم یا نه.
همین یه عکس بود که من توش نبودم.
3 روز بعد از شروع سال یه کشف مهم کردم.اون هم اینکه سفره امسالمون 6 سین هست نه 7 سین.
سکه رو فراموش کرده بودم بذارم.ولادت بانوی صبر و ایثار مبارک
روز پرستار هم به همه ی دوستان خوب پرستارم مبارک

حدود دو هفته را تقریبا دور از اخبار و اینترنت گذروندم.از سریالهای نوروزی هم پایتخت رو تقریبا کامل (به جز 5-6 قسمت از تقریبا 13 قسمت سریال رو که ندیدم) نگاه میکردم.

این روزها نقد ها و تعریف هایی در مورد این سریال میشنوم.اما منصفانه ترین مطلبی که خوندم اینجا بود.
به عنوان یک مازنی آنچنان نکته های منفی در این سریال ندیدم که بعضی از بزرگان و تشکلات دانشجویی رو اینچنین به تکاپو وادار کند.مطمئنا نقدها و ایراداتی هم به این سریال وارد هست اما نه اینکه امام جمعه شهرهای ... رو وادار به واکنش آن هم در خطبه های نماز جمعه در مورد این سریال کند.
نشان دادن گویش ها و لهجه ها و فرهنگ و آداب هر منطقه از این مرز و بوم نیاز به مهارت داره که امیدوارم دست اندرکاران جرات این کار رو پیدا کنند و وقتی این جرات رو در خودشون دیدند لطفا بدون ماست مالی و اغراق و آب بندی و ابداع لهجه و دگرگونی و تحریف در فرهنگ و آداب مردم منطقه مورد نظر کاری در خور و شایسته تحویل دهند.
سریال پایتخت مطمئنا خیلی خیلی خیلی میتوانست بهتر از این باشد.
از تاثیر این سریال همین بس که پارسا خان,پسر عزیز و دلبند بنده ,این روزها تکه کلامی پیدا کرده با این مضمون که "نقی,ناهار نخرمبی؟"

دارم از خستگی و بیخوابی هلاک میشم.
ولی چقدر زود این تعطیلات تمام شد.دقیقا دو سه ساعت قبل تعطیلات نوروزی سال 90 برای من و خانواده ام به پایان رسید که در حال حاضر خستگی یه سفر 28 ساعته با اتومبیل برامون باقی مونده و البته خاطرات و لحظات خوب و خوشی که در کنار بستگان گذروندیم که به سختی و خستگی پیمودن این مسافت می ارزه.

همه پیوندها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic